Peter Niňaj - Páni Bratia

PÁNI BRATIA
Róbert Puškár & Peter Niňaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Peter Niňaj

O nás
 
Dirigent, skladateľ, klavirista, akordeonista. Študoval na konzervatóriu v Žiline. V tomto období sa podieľal na mnohých domácich i zahraničných súťažiach a získal tituly laureátov (Nemecko, Španielsko). Počas svojich akademických štúdií vystupoval ako dirigent so všetkými významnými orchestrami na Slovensku. V roku 1985 sa zúčastnil na dirigentskom ​​študijnom pobyte v talianskej Siene.  Štúdium /orchestrálne dirigovanie/  ukončil v Bratislave na Vysokej škole múzických umení dirigovaním Slovenskej filharmónie v roku 1987.

Už počas akademických štúdií, vstúpil do umeleckého súboru Lúčnica, najprv ako asistent dirigenta 1983-1991 a neskôr ako šéfdirigent. V tej dobe uskutočnil  mnoho rozhlasových a televíznych nahrávok a ako dirigent Lúčnice, realizoval všetky premiéry hudobných a tanečných programov.

Od roku 1986 úzko spolupracoval s operetným a muzikálovým divadlom "Nová scéna" v Bratislave, kde pripravil a realizoval väčšinu operiet a muzikálov. Okrem toho, viedol operné štúdio na VŠMU.

V roku 1992 získal angažmán v divadle vo Frankfurte nad Mohanom, Nemecko (muzikál Edith Piaf /.
Hudobne pripravil a realizoval pôvodný slovenský muzikál "Pacho sa vracia" s nahraním CD.

Od roku 1995 s prestávkami spolupracoval ako dirigent orchestra a až do nedávnej doby aj ako umelecký riaditeľ orchestra "Slovenského Umeleckého  kolektívu - SĽUK", kde uviedol množstvo celovečerných programov. V tej dobe realizoval nahrávky pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu.

Okrem dirigovania, sa venuje komponovaniu hudby pre rôzne súbory a hudobné telesá a divadlá.

Od januára 1999 sa spolupodieľal  ako skladateľ  a klavirista na úspešnej televíznej talk-show- Večer Milana Markoviča.
3 roky spolupracoval ako dirigent a umelecký šéf orchestra s hudobným divadlom J.Záborského v Prešove.

Už 25 rokov koncertuje so svojim  kolegom Róbertom Puškárom  v duu u nás pod názvom PÁNI BRATIA a ako Pressburger duo v zahraničí.
Vystupoval takmer vo všetkých európskych krajinách, v Afrika, Ázia, Južnej Ameriky, ..

V súčasnosti koncertujú ako duo s rôznymi programami doma i v zahraničí a s Milanom Markovičom založili MM Kabaret, s ktorým úspešne vystupujú po celom Slovensku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky